Rohm Semiconductor TDZTR30B
Part No.:
TDZTR30B
Manufacturer:
Rohm Semiconductor
Category:
Single Zener Diodes
Package:
2-SMD, Flat Leads
Description:
DIODE ZENER 30V 500MW TUMD2
Manufacturer:
Rohm Semiconductor
Series:
Package/Case:
2-SMD, Flat Leads
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
30 V
Tolerance:
±10%
Power - Max:
500 mW
Impedance (Max) (Zzt):
Current - Reverse Leakage @ Vr:
10 µA @ 21 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
TUMD2
1. How to order TDZTR30B on DeepFinds Electronics?
3. Are the TDZTR30B price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TDZTR30B?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of TDZTR30B.
7.How to contact us to get technical supports, such as TDZTR30B pin diagram, TDZTR30B datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image TDZTR30B
Part Number TDZTR30B
Manufacturer Rohm Semiconductor
Series -
Package/Case 2-SMD, Flat Leads
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 30 V
Tolerance ±10%
Power - Max 500 mW
Impedance (Max) (Zzt) -
Current - Reverse Leakage @ Vr 10 µA @ 21 V
Operating Temperature -55°C ~ 150°C