Rohm Semiconductor TDZVTR12
Part No.:
TDZVTR12
Manufacturer:
Rohm Semiconductor
Category:
Single Zener Diodes
Package:
2-SMD, Flat Leads
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsTDZVTR12.pdf
Description:
DIODE ZENER 12V 500MW TUMD2M
Shipping
Inventory:729
Manufacturer:
Rohm Semiconductor
Series:
Package/Case:
2-SMD, Flat Leads
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
12 V
Tolerance:
±10%
Power - Max:
500 mW
Impedance (Max) (Zzt):
Current - Reverse Leakage @ Vr:
10 µA @ 8 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
Operating Temperature:
150°C (TJ)
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
TUMD2M
1. How to order TDZVTR12 on DeepFinds Electronics?
3. Are the TDZVTR12 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TDZVTR12?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of TDZVTR12.
7.How to contact us to get technical supports, such as TDZVTR12 pin diagram, TDZVTR12 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image TDZVTR12
Part Number TDZVTR12
Manufacturer Rohm Semiconductor
Series -
Package/Case 2-SMD, Flat Leads
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 12 V
Tolerance ±10%
Power - Max 500 mW
Impedance (Max) (Zzt) -
Current - Reverse Leakage @ Vr 10 µA @ 8 V
Operating Temperature 150°C (TJ)