Rohm Semiconductor TDZVTR13
Part No.:
TDZVTR13
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsTDZVTR13.pdf
Description:
DIODE ZENER 13V 500MW TUMD2M
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
13 V
Tolerance:
±10%
Power - Max:
500 mW
Impedance (Max) (Zzt):
Current - Reverse Leakage @ Vr:
10 µA @ 9 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
Operating Temperature:
150°C (TJ)
TUMD2M
1. How to order TDZVTR13 on DeepFinds Electronics?
3. Are the TDZVTR13 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TDZVTR13?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of TDZVTR13.
7.How to contact us to get technical supports, such as TDZVTR13 pin diagram, TDZVTR13 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image TDZVTR13
Part Number TDZVTR13
Product Status Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 13 V
Tolerance ±10%
Power - Max 500 mW
Impedance (Max) (Zzt) -
Current - Reverse Leakage @ Vr 10 µA @ 9 V
Operating Temperature 150°C (TJ)