Rohm Semiconductor TDZVTR18
Part No.:
TDZVTR18
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsTDZVTR18.pdf
Description:
DIODE ZENER 18V 500MW TUMD2M
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
18 V
Tolerance:
±10%
Power - Max:
500 mW
Impedance (Max) (Zzt):
Current - Reverse Leakage @ Vr:
10 µA @ 13 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
Operating Temperature:
150°C (TJ)
TUMD2M
1. How to order TDZVTR18 on DeepFinds Electronics?
3. Are the TDZVTR18 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TDZVTR18?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of TDZVTR18.
7.How to contact us to get technical supports, such as TDZVTR18 pin diagram, TDZVTR18 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image TDZVTR18
Part Number TDZVTR18
Product Status Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 18 V
Tolerance ±10%
Power - Max 500 mW
Impedance (Max) (Zzt) -
Current - Reverse Leakage @ Vr 10 µA @ 13 V
Operating Temperature 150°C (TJ)