Rohm Semiconductor TDZVTR20
Part No.:
TDZVTR20
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsTDZVTR20.pdf
Description:
DIODE ZENER 20V 500MW TUMD2M
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
20 V
Tolerance:
±10%
Power - Max:
500 mW
Impedance (Max) (Zzt):
Current - Reverse Leakage @ Vr:
10 µA @ 14 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
Operating Temperature:
150°C (TJ)
TUMD2M
1. How to order TDZVTR20 on DeepFinds Electronics?
3. Are the TDZVTR20 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TDZVTR20?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of TDZVTR20.
7.How to contact us to get technical supports, such as TDZVTR20 pin diagram, TDZVTR20 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image TDZVTR20
Part Number TDZVTR20
Product Status Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 20 V
Tolerance ±10%
Power - Max 500 mW
Impedance (Max) (Zzt) -
Current - Reverse Leakage @ Vr 10 µA @ 14 V
Operating Temperature 150°C (TJ)