Rohm Semiconductor TDZVTR24
Part No.:
TDZVTR24
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsTDZVTR24.pdf
Description:
DIODE ZENER 24V 500MW TUMD2M
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
24 V
Tolerance:
±10%
Power - Max:
500 mW
Impedance (Max) (Zzt):
Current - Reverse Leakage @ Vr:
10 µA @ 17 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
Operating Temperature:
150°C (TJ)
TUMD2M
1. How to order TDZVTR24 on DeepFinds Electronics?
3. Are the TDZVTR24 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TDZVTR24?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of TDZVTR24.
7.How to contact us to get technical supports, such as TDZVTR24 pin diagram, TDZVTR24 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image TDZVTR24
Part Number TDZVTR24
Product Status Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 24 V
Tolerance ±10%
Power - Max 500 mW
Impedance (Max) (Zzt) -
Current - Reverse Leakage @ Vr 10 µA @ 17 V
Operating Temperature 150°C (TJ)