Rohm Semiconductor TDZVTR27
Part No.:
TDZVTR27
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsTDZVTR27.pdf
Description:
DIODE ZENER 27V 500MW TUMD2M
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
27 V
Tolerance:
±10%
Power - Max:
500 mW
Impedance (Max) (Zzt):
Current - Reverse Leakage @ Vr:
10 µA @ 19 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
Operating Temperature:
150°C (TJ)
TUMD2M
1. How to order TDZVTR27 on DeepFinds Electronics?
3. Are the TDZVTR27 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TDZVTR27?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of TDZVTR27.
7.How to contact us to get technical supports, such as TDZVTR27 pin diagram, TDZVTR27 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image TDZVTR27
Part Number TDZVTR27
Product Status Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 27 V
Tolerance ±10%
Power - Max 500 mW
Impedance (Max) (Zzt) -
Current - Reverse Leakage @ Vr 10 µA @ 19 V
Operating Temperature 150°C (TJ)