Rohm Semiconductor TDZVTR9.1
Part No.:
TDZVTR9.1
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsTDZVTR9.1.pdf
Description:
DIODE ZENER 9.1V 500MW TUMD2M
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
9.1 V
Tolerance:
±10%
Power - Max:
500 mW
Impedance (Max) (Zzt):
Current - Reverse Leakage @ Vr:
10 µA @ 5.5 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
Operating Temperature:
150°C (TJ)
TUMD2M
1. How to order TDZVTR9.1 on DeepFinds Electronics?
3. Are the TDZVTR9.1 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TDZVTR9.1?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of TDZVTR9.1.
7.How to contact us to get technical supports, such as TDZVTR9.1 pin diagram, TDZVTR9.1 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image TDZVTR9.1
Part Number TDZVTR9.1
Manufacturer Rohm Semiconductor
Series -
Package/Case 2-SMD, Flat Leads
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 9.1 V
Tolerance ±10%
Power - Max 500 mW
Impedance (Max) (Zzt) -
Current - Reverse Leakage @ Vr 10 µA @ 5.5 V
Operating Temperature 150°C (TJ)