Vishay Dale TFPT1206L4701FV
Part No.:
TFPT1206L4701FV
Manufacturer:
Vishay Dale
Category:
PTC Thermistors
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsTFPT1206L4701FV.pdf
Description:
SENSOR PTC 4.7KOHM 1% 1206
Manufacturer:
Vishay Dale
Series:
TFPT
Package/Case:
1206 (3216 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Resistance @ 25°C:
4.7 kOhms
Resistance Tolerance:
±1%
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Power - Max:
125 mW
Mounting Type:
Surface Mount
Grade:
Qualification:
Supplier Device Package:
1206
1. How to order TFPT1206L4701FV on DeepFinds Electronics?
3. Are the TFPT1206L4701FV price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TFPT1206L4701FV?
Image TFPT1206L4701FV
Part Number TFPT1206L4701FV
Manufacturer Vishay Dale
Series TFPT
Package/Case 1206 (3216 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance @ 25°C 4.7 kOhms
Resistance Tolerance ±1%
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Power - Max 125 mW