Rohm Semiconductor TFZGTR27B
Part No.:
TFZGTR27B
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsTFZGTR27B.pdf
Description:
DIODE ZENER 27V 500MW TUMD2
Shipping
Inventory:108
Packaging:
Cut Tape (CT)
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
27 V
Tolerance:
Power - Max:
500 mW
Impedance (Max) (Zzt):
45 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
200 nA @ 21 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
TUMD2
1. How to order TFZGTR27B on DeepFinds Electronics?
3. Are the TFZGTR27B price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TFZGTR27B?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of TFZGTR27B.
7.How to contact us to get technical supports, such as TFZGTR27B pin diagram, TFZGTR27B datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image TFZGTR27B
Part Number TFZGTR27B
Manufacturer Rohm Semiconductor
Series -
Package/Case 2-SMD, Flat Leads
Packaging Cut Tape (CT)
Product Status Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 27 V
Tolerance -
Power - Max 500 mW
Impedance (Max) (Zzt) 45 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr 200 nA @ 21 V
Operating Temperature -55°C ~ 150°C