Rohm Semiconductor TFZVTR11B
Part No.:
TFZVTR11B
Manufacturer:
Rohm Semiconductor
Category:
Single Zener Diodes
Package:
2-SMD, Flat Leads
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsTFZVTR11B.pdf
Description:
DIODE ZENER 11V 500MW TUMD2M
Manufacturer:
Rohm Semiconductor
Series:
Package/Case:
2-SMD, Flat Leads
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
11 V
Tolerance:
Power - Max:
500 mW
Impedance (Max) (Zzt):
10 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
200 nA @ 8 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
TUMD2M
1. How to order TFZVTR11B on DeepFinds Electronics?
3. Are the TFZVTR11B price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TFZVTR11B?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of TFZVTR11B.
7.How to contact us to get technical supports, such as TFZVTR11B pin diagram, TFZVTR11B datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image TFZVTR11B
Part Number TFZVTR11B
Manufacturer Rohm Semiconductor
Series -
Package/Case 2-SMD, Flat Leads
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 11 V
Tolerance -
Power - Max 500 mW
Impedance (Max) (Zzt) 10 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr 200 nA @ 8 V
Operating Temperature -55°C ~ 150°C