Rohm Semiconductor TFZVTR27B
Part No.:
TFZVTR27B
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsTFZVTR27B.pdf
Description:
DIODE ZENER 27V 500MW TUMD2M
Shipping
Inventory:809
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
27 V
Tolerance:
Power - Max:
500 mW
Impedance (Max) (Zzt):
45 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
200 nA @ 21 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
TUMD2M
1. How to order TFZVTR27B on DeepFinds Electronics?
3. Are the TFZVTR27B price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TFZVTR27B?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of TFZVTR27B.
7.How to contact us to get technical supports, such as TFZVTR27B pin diagram, TFZVTR27B datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image TFZVTR27B
Part Number TFZVTR27B
Product Status Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 27 V
Tolerance -
Power - Max 500 mW
Impedance (Max) (Zzt) 45 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr 200 nA @ 21 V
Operating Temperature -55°C ~ 150°C