Rohm Semiconductor TFZVTR33B
Part No.:
TFZVTR33B
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsTFZVTR33B.pdf
Description:
DIODE ZENER 33V 500MW TUMD2M
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
33 V
Tolerance:
±3%
Power - Max:
500 mW
Impedance (Max) (Zzt):
65 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
200 nA @ 25 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
Operating Temperature:
150°C
TUMD2M
1. How to order TFZVTR33B on DeepFinds Electronics?
3. Are the TFZVTR33B price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TFZVTR33B?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of TFZVTR33B.
7.How to contact us to get technical supports, such as TFZVTR33B pin diagram, TFZVTR33B datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image TFZVTR33B
Part Number TFZVTR33B
Product Status Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 33 V
Tolerance ±3%
Power - Max 500 mW
Impedance (Max) (Zzt) 65 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr 200 nA @ 25 V
Operating Temperature 150°C