Rohm Semiconductor TFZVTR8.2B
Part No.:
TFZVTR8.2B
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsTFZVTR8.2B.pdf
Description:
DIODE ZENER 8.2V 500MW TUMD2M
Shipping
Inventory:164
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
8.2 V
Tolerance:
Power - Max:
500 mW
Impedance (Max) (Zzt):
8 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
500 nA @ 5 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
TUMD2M
1. How to order TFZVTR8.2B on DeepFinds Electronics?
3. Are the TFZVTR8.2B price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TFZVTR8.2B?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of TFZVTR8.2B.
7.How to contact us to get technical supports, such as TFZVTR8.2B pin diagram, TFZVTR8.2B datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image TFZVTR8.2B
Part Number TFZVTR8.2B
Product Status Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 8.2 V
Tolerance -
Power - Max 500 mW
Impedance (Max) (Zzt) 8 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr 500 nA @ 5 V
Operating Temperature -55°C ~ 150°C