Amphenol Advanced Sensors (Thermometrics) TK95G104V
Part No.:
TK95G104V
Manufacturer:
Amphenol Advanced Sensors (Thermometrics)
Category:
NTC Thermistors
Package:
Bead
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsTK95G104V.pdf
Description:
THERMISTOR NTC TK95 100K OHMS
Manufacturer:
Series:
TK95
Package/Case:
Bead
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Resistance in Ohms @ 25°C:
100k
Resistance Tolerance:
±0.1°C
B Value Tolerance:
B0/50:
B25/50:
B25/75:
Operating Temperature:
-80°C ~ 150°C
Power - Max:
75 mW
Length - Lead Wire:
Mounting Type:
Free Hanging
Grade:
Qualification:
1. How to order TK95G104V on DeepFinds Electronics?
3. Are the TK95G104V price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TK95G104V?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of TK95G104V.
7.How to contact us to get technical supports, such as TK95G104V pin diagram, TK95G104V datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image TK95G104VN TK95G104V
Part Number TK95G104VN TK95G104V
Manufacturer Amphenol Advanced Sensors (Thermometrics) Amphenol Advanced Sensors (Thermometrics)
Series 95 TK95
Package/Case Bead Bead
Packaging Bulk Bulk
Product Status Active Active
Resistance in Ohms @ 25°C 100k 100k
Resistance Tolerance ±0.1°C ±0.1°C
B Value Tolerance - -
B0/50 - -
B25/85 4252K -
Operating Temperature -80°C ~ 150°C -80°C ~ 150°C
Power - Max 75 mW 75 mW
Length - Lead Wire 2.76" (70.00mm) -