Infineon Technologies TLS4125D0EPV33XUMA1
Part No.:
TLS4125D0EPV33XUMA1
Manufacturer:
Infineon Technologies
Category:
Voltage Regulators - DC DC Switching Regulators
Package:
14-PowerTSSOP (0.154", 3.90mm Width)
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsTLS4125D0EPV33XUMA1.pdf
Description:
IC REG BUCK 3.3V 2.5A TSDSO-14-5
Manufacturer:
Infineon Technologies
Series:
OPTIREG™
Package/Case:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Function:
Step-Down
Output Configuration:
Positive
Topology:
Buck
Output Type:
Fixed
Number of Outputs:
1
Voltage - Input (Min):
3.7V
Voltage - Input (Max):
35V
Voltage - Output (Min/Fixed):
3.3V
Voltage - Output (Max):
Current - Output:
2.5A
Frequency - Switching:
2.8MHz
Synchronous Rectifier:
Yes
Operating Temperature:
-40°C ~ 150°C (TJ)
Grade:
Automotive
Qualification:
AEC-Q100
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
PG-TSDSO-14-5
1. How to order TLS4125D0EPV33XUMA1 on DeepFinds Electronics?
3. Are the TLS4125D0EPV33XUMA1 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TLS4125D0EPV33XUMA1?
Image TLS4125D0EPV33XUMA1
Part Number TLS4125D0EPV33XUMA1
Manufacturer Infineon Technologies
Series OPTIREG™
Package/Case 14-PowerTSSOP (0.154", 3.90mm Width)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Function Step-Down
Output Configuration Positive
Topology Buck
Output Type Fixed
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 3.7V
Voltage - Input (Max) 35V
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V
Voltage - Output (Max) -
Current - Output 2.5A
Frequency - Switching 2.8MHz
Synchronous Rectifier Yes
Operating Temperature -40°C ~ 150°C (TJ)