Texas Instruments TMS32C6203BZNZA250
Part No.:
TMS32C6203BZNZA250
Manufacturer:
Texas Instruments
Category:
DSP (Digital Signal Processors)
Package:
352-BBGA, FCBGA
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsTMS32C6203BZNZA250.pdf
Description:
IC FIXED POINT DSP 352-FCBGA
Manufacturer:
Texas Instruments
Series:
TMS320C62x
Package/Case:
352-BBGA, FCBGA
Packaging:
Tube
Product Status:
Obsolete
Type:
Fixed Point
Interface:
McBSP
Clock Rate:
250MHz
Non-Volatile Memory:
External
On-Chip RAM:
896kB
Voltage - I/O:
3.30V
Voltage - Core:
1.50V
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C (TC)
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
352-FCBGA (27x27)
1. How to order TMS32C6203BZNZA250 on DeepFinds Electronics?
3. Are the TMS32C6203BZNZA250 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TMS32C6203BZNZA250?
Image TMS32C6203BZNZA250
Part Number TMS32C6203BZNZA250
Manufacturer Texas Instruments
Series TMS320C62x
Package/Case 352-BBGA, FCBGA
Packaging Tube
Product Status Obsolete
Type Fixed Point
Interface McBSP
Clock Rate 250MHz
Non-Volatile Memory External
On-Chip RAM 896kB
Voltage - I/O 3.30V
Voltage - Core 1.50V
Operating Temperature -40°C ~ 105°C (TC)