MACOM Technology Solutions UF28150J
Part No.:
UF28150J
Manufacturer:
MACOM Technology Solutions
Category:
Single FETs, MOSFETs
Package:
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsUF28150J.pdf
Description:
RF MOSFET 28V
Manufacturer:
MACOM Technology Solutions
Series:
Package/Case:
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Technology:
MOSFET (Metal Oxide)
Configuration:
2 N-Channel (Dual)
Frequency:
100MHz ~ 500MHz
Gain:
8dB
Voltage - Test:
28 V
Current Rating (Amps):
16A
Noise Figure:
Current - Test:
400 mA
Power - Output:
150W
Voltage - Rated:
65 V
Supplier Device Package:
1. How to order UF28150J on DeepFinds Electronics?
3. Are the UF28150J price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of UF28150J?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of UF28150J.
7.How to contact us to get technical supports, such as UF28150J pin diagram, UF28150J datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image UF28150J
Part Number UF28150J
Manufacturer MACOM Technology Solutions
Series -
Package/Case -
Packaging Tray
Product Status Active
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Configuration 2 N-Channel (Dual)
Frequency 100MHz ~ 500MHz
Gain 8dB
Voltage - Test 28 V
Current Rating (Amps) 16A
Noise Figure -
Current - Test 400 mA
Power - Output 150W
Voltage - Rated 65 V