Micro Commercial Co UMB10N-TP
Part No.:
UMB10N-TP
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsUMB10N-TP.pdf
Description:
PRE-BIASED TRANSISTOR
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Transistor Type:
2 PNP - Pre-Biased
Current - Collector (Ic) (Max):
100mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):
50V
Resistor - Base (R1):
2.2kOhms
Resistor - Emitter Base (R2):
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce:
80 @ 10mA, 5V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic:
300mV @ 250µA, 5mA
Current - Collector Cutoff (Max):
500nA
Frequency - Transition:
200MHz
Power - Max:
150mW
Supplier Device Package:
SOT-363
1. How to order UMB10N-TP on DeepFinds Electronics?
3. Are the UMB10N-TP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of UMB10N-TP?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of UMB10N-TP.
7.How to contact us to get technical supports, such as UMB10N-TP pin diagram, UMB10N-TP datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image UMB10N-TP
Part Number UMB10N-TP
Manufacturer Micro Commercial Co
Product Status Active
Transistor Type 2 PNP - Pre-Biased
Current - Collector (Ic) (Max) 100mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 50V
Resistor - Base (R1) 2.2kOhms
Resistor - Emitter Base (R2) -
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce 80 @ 10mA, 5V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic 300mV @ 250µA, 5mA
Current - Collector Cutoff (Max) 500nA
Frequency - Transition 200MHz
Power - Max 150mW