Micro Commercial Co UMD10N-TP
Part No.:
UMD10N-TP
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Category:
Bipolar Transistor Arrays, Pre-Biased
Package:
6-TSSOP, SC-88, SOT-363
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsUMD10N-TP.pdf
Description:
TRANS PREBIAS 1NPN 1PNP 50V
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Series:
Package/Case:
6-TSSOP, SC-88, SOT-363
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Transistor Type:
1 NPN, 1 PNP - Pre-Biased
Current - Collector (Ic) (Max):
100mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):
50V
Resistor - Base (R1):
2.2kOhms
Resistor - Emitter Base (R2):
2.2kOhms
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce:
80 @ 10mA, 5V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic:
300mV @ 500µA, 10mA
Current - Collector Cutoff (Max):
500nA
Frequency - Transition:
250MHz
Power - Max:
250mW
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
SOT-363
1. How to order UMD10N-TP on DeepFinds Electronics?
3. Are the UMD10N-TP price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of UMD10N-TP?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of UMD10N-TP.
7.How to contact us to get technical supports, such as UMD10N-TP pin diagram, UMD10N-TP datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image UMD10NHE3-TP UMD10N-TP
Part Number UMD10NHE3-TP UMD10N-TP
Manufacturer Micro Commercial Co Micro Commercial Co
Series - -
Package/Case 6-TSSOP, SC-88, SOT-363 6-TSSOP, SC-88, SOT-363
Packaging Tape & Reel (TR) Bulk
Product Status Active Active
Transistor Type 1 NPN, 1 PNP - Pre-Biased 1 NPN, 1 PNP - Pre-Biased
Current - Collector (Ic) (Max) 100mA 100mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 50V 50V
Resistor - Base (R1) 2.2kOhms 2.2kOhms
Resistor - Emitter Base (R2) - 2.2kOhms
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce 80 @ 10mA, 5V 80 @ 10mA, 5V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic 300mV @ 250µA, 5mA 300mV @ 500µA, 10mA
Current - Collector Cutoff (Max) 500nA 500nA
Frequency - Transition 200MHz 250MHz
Power - Max 150mW 250mW