Micro Commercial Co UMH10NHE3-TP
Part No.:
UMH10NHE3-TP
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Category:
Bipolar Transistor Arrays, Pre-Biased
Package:
6-TSSOP, SC-88, SOT-363
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsUMH10NHE3-TP.pdf
Description:
TRANS PREBIAS 2NPN 50V SOT363
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Series:
Package/Case:
6-TSSOP, SC-88, SOT-363
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Transistor Type:
2 NPN - Pre-Biased
Current - Collector (Ic) (Max):
100mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):
50V
Resistor - Base (R1):
2.2kOhms
Resistor - Emitter Base (R2):
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce:
80 @ 10mA, 5V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic:
300mV @ 250µA, 5mA
Current - Collector Cutoff (Max):
500nA
Frequency - Transition:
200MHz
Power - Max:
150mW
Grade:
Automotive
Qualification:
AEC-Q101
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
SOT-363
1. How to order UMH10NHE3-TP on DeepFinds Electronics?
3. Are the UMH10NHE3-TP price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of UMH10NHE3-TP?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of UMH10NHE3-TP.
Image UMH10NHE3-TP
Part Number UMH10NHE3-TP
Manufacturer Micro Commercial Co
Series -
Package/Case 6-TSSOP, SC-88, SOT-363
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Transistor Type 2 NPN - Pre-Biased
Current - Collector (Ic) (Max) 100mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 50V
Resistor - Base (R1) 2.2kOhms
Resistor - Emitter Base (R2) -
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce 80 @ 10mA, 5V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic 300mV @ 250µA, 5mA
Current - Collector Cutoff (Max) 500nA
Frequency - Transition 200MHz
Power - Max 150mW