Panasonic Electronic Components UNR212200L
Part No.:
UNR212200L
Manufacturer:
Panasonic Electronic Components
Category:
Single, Pre-Biased Bipolar Transistors
Package:
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsUNR212200L.pdf
Description:
TRANS PREBIAS PNP 50V 0.5A MINI3
Manufacturer:
Series:
Package/Case:
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Transistor Type:
PNP - Pre-Biased
Current - Collector (Ic) (Max):
500 mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):
50 V
Resistor - Base (R1):
4.7 kOhms
Resistor - Emitter Base (R2):
4.7 kOhms
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce:
50 @ 5mA, 10V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic:
250mV @ 5mA, 100mA
Current - Collector Cutoff (Max):
1µA
Frequency - Transition:
200 MHz
Power - Max:
200 mW
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Mini3-G1
1. How to order UNR212200L on DeepFinds Electronics?
3. Are the UNR212200L price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of UNR212200L?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of UNR212200L.
7.How to contact us to get technical supports, such as UNR212200L pin diagram, UNR212200L datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image UNR212200L
Part Number UNR212200L
Manufacturer Panasonic Electronic Components
Series -
Package/Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Transistor Type PNP - Pre-Biased
Current - Collector (Ic) (Max) 500 mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 50 V
Resistor - Base (R1) 4.7 kOhms
Resistor - Emitter Base (R2) 4.7 kOhms
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce 50 @ 5mA, 10V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic 250mV @ 5mA, 100mA
Current - Collector Cutoff (Max) 1µA
Frequency - Transition 200 MHz
Power - Max 200 mW