Panasonic Electronic Components UNR221200L
Part No.:
UNR221200L
Package:
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsUNR221200L.pdf
Description:
TRANS PREBIAS NPN 50V 0.1A MINI3
Package/Case:
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Transistor Type:
NPN - Pre-Biased
Current - Collector (Ic) (Max):
100 mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):
50 V
Resistor - Base (R1):
22 kOhms
Resistor - Emitter Base (R2):
22 kOhms
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce:
60 @ 5mA, 10V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic:
250mV @ 300µA, 10mA
Current - Collector Cutoff (Max):
500nA
Frequency - Transition:
150 MHz
Power - Max:
200 mW
Supplier Device Package:
Mini3-G1
1. How to order UNR221200L on DeepFinds Electronics?
3. Are the UNR221200L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of UNR221200L?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of UNR221200L.
7.How to contact us to get technical supports, such as UNR221200L pin diagram, UNR221200L datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image UNR221200L
Part Number UNR221200L
Manufacturer Panasonic Electronic Components
Series -
Package/Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Transistor Type NPN - Pre-Biased
Current - Collector (Ic) (Max) 100 mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 50 V
Resistor - Base (R1) 22 kOhms
Resistor - Emitter Base (R2) 22 kOhms
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce 60 @ 5mA, 10V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic 250mV @ 300µA, 10mA
Current - Collector Cutoff (Max) 500nA
Frequency - Transition 150 MHz
Power - Max 200 mW