Panasonic Electronic Components UNR511100L
Part No.:
UNR511100L
Manufacturer:
Panasonic Electronic Components
Category:
Single, Pre-Biased Bipolar Transistors
Package:
SC-70, SOT-323
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsUNR511100L.pdf
Description:
TRANS PREBIAS PNP 50V SMINI3
Manufacturer:
Series:
Package/Case:
SC-70, SOT-323
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Transistor Type:
PNP - Pre-Biased
Current - Collector (Ic) (Max):
100 mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):
50 V
Resistor - Base (R1):
10 kOhms
Resistor - Emitter Base (R2):
10 kOhms
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce:
35 @ 5mA, 10V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic:
250mV @ 300µA, 10mA
Current - Collector Cutoff (Max):
500nA
Frequency - Transition:
80 MHz
Power - Max:
150 mW
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
SMini3-G1
1. How to order UNR511100L on DeepFinds Electronics?
3. Are the UNR511100L price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of UNR511100L?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of UNR511100L.
7.How to contact us to get technical supports, such as UNR511100L pin diagram, UNR511100L datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image UNR511100L
Part Number UNR511100L
Manufacturer Panasonic Electronic Components
Series -
Package/Case SC-70, SOT-323
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Transistor Type PNP - Pre-Biased
Current - Collector (Ic) (Max) 100 mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 50 V
Resistor - Base (R1) 10 kOhms
Resistor - Emitter Base (R2) 10 kOhms
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce 35 @ 5mA, 10V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic 250mV @ 300µA, 10mA
Current - Collector Cutoff (Max) 500nA
Frequency - Transition 80 MHz
Power - Max 150 mW