Panasonic Electronic Components UNR522600L
Part No.:
UNR522600L
Package:
SC-70, SOT-323
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsUNR522600L.pdf
Description:
TRANS PREBIAS NPN 20V SMINI3
Package/Case:
SC-70, SOT-323
Transistor Type:
NPN - Pre-Biased
Current - Collector (Ic) (Max):
600 mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):
20 V
Resistor - Base (R1):
4.7 kOhms
Resistor - Emitter Base (R2):
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce:
100 @ 50mA, 5V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic:
80mV @ 2.5mA, 50mA
Current - Collector Cutoff (Max):
1µA (ICBO)
Frequency - Transition:
200 MHz
Power - Max:
150 mW
Supplier Device Package:
SMini3-G1
1. How to order UNR522600L on DeepFinds Electronics?
3. Are the UNR522600L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of UNR522600L?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of UNR522600L.
7.How to contact us to get technical supports, such as UNR522600L pin diagram, UNR522600L datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image UNR522600L
Part Number UNR522600L
Manufacturer Panasonic Electronic Components
Series -
Package/Case SC-70, SOT-323
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Transistor Type NPN - Pre-Biased
Current - Collector (Ic) (Max) 600 mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 20 V
Resistor - Base (R1) 4.7 kOhms
Resistor - Emitter Base (R2) -
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce 100 @ 50mA, 5V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic 80mV @ 2.5mA, 50mA
Current - Collector Cutoff (Max) 1µA (ICBO)
Frequency - Transition 200 MHz
Power - Max 150 mW