Panasonic Electronic Components UP0431100L
Part No.:
UP0431100L
Manufacturer:
Panasonic Electronic Components
Category:
Bipolar Transistor Arrays, Pre-Biased
Package:
SOT-563, SOT-666
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsUP0431100L.pdf
Description:
TRANS PREBIAS NPN/PNP SSMINI6
Manufacturer:
Series:
Package/Case:
SOT-563, SOT-666
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Transistor Type:
1 NPN, 1 PNP - Pre-Biased (Dual)
Current - Collector (Ic) (Max):
100mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):
50V
Resistor - Base (R1):
10kOhms
Resistor - Emitter Base (R2):
10kOhms
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce:
35 @ 5mA, 10V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic:
250mV @ 300µA, 10mA
Current - Collector Cutoff (Max):
500nA
Frequency - Transition:
150MHz, 80MHz
Power - Max:
125mW
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
SSMINI6-F1
1. How to order UP0431100L on DeepFinds Electronics?
3. Are the UP0431100L price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of UP0431100L?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of UP0431100L.
7.How to contact us to get technical supports, such as UP0431100L pin diagram, UP0431100L datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image UP0431100L
Part Number UP0431100L
Manufacturer Panasonic Electronic Components
Series -
Package/Case SOT-563, SOT-666
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Transistor Type 1 NPN, 1 PNP - Pre-Biased (Dual)
Current - Collector (Ic) (Max) 100mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 50V
Resistor - Base (R1) 10kOhms
Resistor - Emitter Base (R2) 10kOhms
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce 35 @ 5mA, 10V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic 250mV @ 300µA, 10mA
Current - Collector Cutoff (Max) 500nA
Frequency - Transition 150MHz, 80MHz
Power - Max 125mW