TE Connectivity Passive Product UPF25B10KV
Part No.:
UPF25B10KV
Manufacturer:
TE Connectivity Passive Product
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsUPF25B10KV.pdf
Description:
RES 10K OHM 0.1% 1/4W AXIAL
Manufacturer:
Series:
UPF, Holsworthy
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Resistance:
10 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Composition:
Metal Film
Features:
Temperature Coefficient:
±5ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package:
Axial
Size / Dimension:
0.106" Dia x 0.276" L (2.70mm x 7.00mm)
Height - Seated (Max):
Number of Terminations:
2
Failure Rate:
1. How to order UPF25B10KV on DeepFinds Electronics?
3. Are the UPF25B10KV price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of UPF25B10KV?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of UPF25B10KV.
7.How to contact us to get technical supports, such as UPF25B10KV pin diagram, UPF25B10KV datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image UPF25B10KV
Part Number UPF25B10KV
Manufacturer TE Connectivity Passive Product
Series UPF, Holsworthy
Packaging Bulk
Product Status Active
Resistance 10 kOhms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Metal Film
Features -
Temperature Coefficient ±5ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.106" Dia x 0.276" L (2.70mm x 7.00mm)