TE Connectivity Passive Product UPF50B20KV
Part No.:
UPF50B20KV
Manufacturer:
TE Connectivity Passive Product
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Description:
RES 20K OHM 0.1% 1/2W AXIAL
Manufacturer:
Series:
UPF, Holsworthy
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Resistance:
20 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Composition:
Metal Film
Features:
Temperature Coefficient:
±5ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package:
Axial
Size / Dimension:
0.157" Dia x 0.402" L (4.00mm x 10.20mm)
Height - Seated (Max):
Number of Terminations:
2
Failure Rate:
1. How to order UPF50B20KV on DeepFinds Electronics?
3. Are the UPF50B20KV price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of UPF50B20KV?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of UPF50B20KV.
7.How to contact us to get technical supports, such as UPF50B20KV pin diagram, UPF50B20KV datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image UPF50B20KV
Part Number UPF50B20KV
Manufacturer TE Connectivity Passive Product
Series UPF, Holsworthy
Packaging Bulk
Product Status Active
Resistance 20 kOhms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features -
Temperature Coefficient ±5ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.157" Dia x 0.402" L (4.00mm x 10.20mm)