TE Connectivity Passive Product UPF50B330RV
Part No.:
UPF50B330RV
Manufacturer:
TE Connectivity Passive Product
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Description:
RES 330 OHM 0.1% 1/2W AXIAL
Manufacturer:
Series:
UPF, Holsworthy
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Resistance:
330 Ohms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Composition:
Metal Film
Features:
Temperature Coefficient:
±5ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package:
Axial
Size / Dimension:
0.157" Dia x 0.402" L (4.00mm x 10.20mm)
Height - Seated (Max):
Number of Terminations:
2
Failure Rate:
1. How to order UPF50B330RV on DeepFinds Electronics?
3. Are the UPF50B330RV price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of UPF50B330RV?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of UPF50B330RV.
Image UPF50B330RV
Part Number UPF50B330RV
Manufacturer TE Connectivity Passive Product
Series UPF, Holsworthy
Packaging Bulk
Product Status Active
Resistance 330 Ohms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features -
Temperature Coefficient ±5ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.157" Dia x 0.402" L (4.00mm x 10.20mm)