TE Connectivity Passive Product UPW25B100RV
Part No.:
UPW25B100RV
Manufacturer:
TE Connectivity Passive Product
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsUPW25B100RV.pdf
Description:
RES 100 OHM 0.1% 1/4W AXIAL
Manufacturer:
Series:
UPW, Neohm
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Resistance:
100 Ohms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Composition:
Wirewound
Features:
Temperature Coefficient:
±5ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 145°C
Supplier Device Package:
Axial
Size / Dimension:
0.187" Dia x 0.375" L (4.75mm x 9.53mm)
Height - Seated (Max):
Number of Terminations:
2
Failure Rate:
1. How to order UPW25B100RV on DeepFinds Electronics?
3. Are the UPW25B100RV price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of UPW25B100RV?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of UPW25B100RV.
Image UPW25B100RV
Part Number UPW25B100RV
Manufacturer TE Connectivity Passive Product
Series UPW, Neohm
Packaging Bulk
Product Status Active
Resistance 100 Ohms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Wirewound
Features -
Temperature Coefficient ±5ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 145°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.187" Dia x 0.375" L (4.75mm x 9.53mm)