TE Connectivity Passive Product UPW25B10KV
Part No.:
UPW25B10KV
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsUPW25B10KV.pdf
Description:
RES 10K OHM 0.1% 1/4W AXIAL
Resistance:
10 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±5ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 145°C
Size / Dimension:
0.187" Dia x 0.375" L (4.75mm x 9.53mm)
Failure Rate:
1. How to order UPW25B10KV on DeepFinds Electronics?
3. Are the UPW25B10KV price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of UPW25B10KV?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of UPW25B10KV.
7.How to contact us to get technical supports, such as UPW25B10KV pin diagram, UPW25B10KV datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image UPW25B10KV
Part Number UPW25B10KV
Product Status Active
Resistance 10 kOhms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Wirewound
Features -
Temperature Coefficient ±5ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 145°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.187" Dia x 0.375" L (4.75mm x 9.53mm)