TE Connectivity Passive Product UPW25B5K0V
Part No.:
UPW25B5K0V
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsUPW25B5K0V.pdf
Description:
RES 5K OHM 0.1% 1/4W AXIAL
Resistance:
5 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±5ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 145°C
Size / Dimension:
0.187" Dia x 0.375" L (4.75mm x 9.53mm)
Failure Rate:
1. How to order UPW25B5K0V on DeepFinds Electronics?
3. Are the UPW25B5K0V price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of UPW25B5K0V?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of UPW25B5K0V.
7.How to contact us to get technical supports, such as UPW25B5K0V pin diagram, UPW25B5K0V datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image UPW25B5K0V
Part Number UPW25B5K0V
Product Status Active
Resistance 5 kOhms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Wirewound
Features -
Temperature Coefficient ±5ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 145°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.187" Dia x 0.375" L (4.75mm x 9.53mm)