TE Connectivity Passive Product UPW50B10KV
Part No.:
UPW50B10KV
Manufacturer:
TE Connectivity Passive Product
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsUPW50B10KV.pdf
Description:
RES 10K OHM 0.1% 1/2W AXIAL
Manufacturer:
Series:
UPW, Neohm
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Resistance:
10 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Composition:
Wirewound
Features:
Temperature Coefficient:
±5ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 145°C
Supplier Device Package:
Axial
Size / Dimension:
0.250" Dia x 0.500" L (6.35mm x 12.70mm)
Height - Seated (Max):
Number of Terminations:
2
Failure Rate:
1. How to order UPW50B10KV on DeepFinds Electronics?
3. Are the UPW50B10KV price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of UPW50B10KV?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of UPW50B10KV.
7.How to contact us to get technical supports, such as UPW50B10KV pin diagram, UPW50B10KV datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image UPW50B10KV
Part Number UPW50B10KV
Manufacturer TE Connectivity Passive Product
Series UPW, Neohm
Packaging Bulk
Product Status Active
Resistance 10 kOhms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Wirewound
Features -
Temperature Coefficient ±5ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 145°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.250" Dia x 0.500" L (6.35mm x 12.70mm)