TE Connectivity Passive Product UPW50B200RV
Part No.:
UPW50B200RV
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsUPW50B200RV.pdf
Description:
RES 200 OHM 0.1% 1/2W AXIAL
Resistance:
200 Ohms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±5ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 145°C
Size / Dimension:
0.250" Dia x 0.500" L (6.35mm x 12.70mm)
Failure Rate:
1. How to order UPW50B200RV on DeepFinds Electronics?
3. Are the UPW50B200RV price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of UPW50B200RV?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of UPW50B200RV.
Image UPW50B200RV
Part Number UPW50B200RV
Product Status Active
Resistance 200 Ohms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Wirewound
Features -
Temperature Coefficient ±5ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 145°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.250" Dia x 0.500" L (6.35mm x 12.70mm)