TE Connectivity Passive Product UPW50B20KV
Part No.:
UPW50B20KV
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsUPW50B20KV.pdf
Description:
RES 20K OHM 0.1% 1/2W AXIAL
Resistance:
20 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±5ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 145°C
Size / Dimension:
0.250" Dia x 0.500" L (6.35mm x 12.70mm)
Failure Rate:
1. How to order UPW50B20KV on DeepFinds Electronics?
3. Are the UPW50B20KV price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of UPW50B20KV?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of UPW50B20KV.
7.How to contact us to get technical supports, such as UPW50B20KV pin diagram, UPW50B20KV datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image UPW50B20KV
Part Number UPW50B20KV
Product Status Active
Resistance 20 kOhms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Wirewound
Features -
Temperature Coefficient ±5ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 145°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.250" Dia x 0.500" L (6.35mm x 12.70mm)