TE Connectivity Passive Product UPW50B330RV
Part No.:
UPW50B330RV
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsUPW50B330RV.pdf
Description:
RES 330 OHM 0.1% 1/2W AXIAL
Resistance:
330 Ohms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±5ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 145°C
Size / Dimension:
0.250" Dia x 0.500" L (6.35mm x 12.70mm)
Failure Rate:
1. How to order UPW50B330RV on DeepFinds Electronics?
3. Are the UPW50B330RV price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of UPW50B330RV?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of UPW50B330RV.
Image UPW50B330RV
Part Number UPW50B330RV
Product Status Active
Resistance 330 Ohms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Wirewound
Features -
Temperature Coefficient ±5ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 145°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.250" Dia x 0.500" L (6.35mm x 12.70mm)