TE Connectivity Passive Product UPW50B350RV
Part No.:
UPW50B350RV
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsUPW50B350RV.pdf
Description:
RES 350 OHM 0.1% 1/2W AXIAL
Resistance:
350 Ohms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±5ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 145°C
Size / Dimension:
0.250" Dia x 0.500" L (6.35mm x 12.70mm)
Failure Rate:
1. How to order UPW50B350RV on DeepFinds Electronics?
3. Are the UPW50B350RV price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of UPW50B350RV?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of UPW50B350RV.
Image UPW50B350RV
Part Number UPW50B350RV
Product Status Active
Resistance 350 Ohms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Wirewound
Features -
Temperature Coefficient ±5ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 145°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.250" Dia x 0.500" L (6.35mm x 12.70mm)