TE Connectivity Passive Product UPW50B50KV
Part No.:
UPW50B50KV
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsUPW50B50KV.pdf
Description:
RES 50K OHM 0.1% 1/2W AXIAL
Resistance:
50 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±5ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 145°C
Size / Dimension:
0.250" Dia x 0.500" L (6.35mm x 12.70mm)
Failure Rate:
1. How to order UPW50B50KV on DeepFinds Electronics?
3. Are the UPW50B50KV price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of UPW50B50KV?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of UPW50B50KV.
7.How to contact us to get technical supports, such as UPW50B50KV pin diagram, UPW50B50KV datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image UPW50B50KV
Part Number UPW50B50KV
Product Status Active
Resistance 50 kOhms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Wirewound
Features -
Temperature Coefficient ±5ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 145°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.250" Dia x 0.500" L (6.35mm x 12.70mm)