Rohm Semiconductor VDZT2R10B
Part No.:
VDZT2R10B
Manufacturer:
Rohm Semiconductor
Category:
Single Zener Diodes
Package:
SOD-723
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsVDZT2R10B.pdf
Description:
DIODE ZENER 10V 100MW VMD2
Manufacturer:
Rohm Semiconductor
Series:
Package/Case:
SOD-723
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
10 V
Tolerance:
±2%
Power - Max:
100 mW
Impedance (Max) (Zzt):
30 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
100 nA @ 7 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
VMD2
1. How to order VDZT2R10B on DeepFinds Electronics?
3. Are the VDZT2R10B price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VDZT2R10B?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of VDZT2R10B.
7.How to contact us to get technical supports, such as VDZT2R10B pin diagram, VDZT2R10B datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image VDZT2R10B
Part Number VDZT2R10B
Manufacturer Rohm Semiconductor
Series -
Package/Case SOD-723
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 10 V
Tolerance ±2%
Power - Max 100 mW
Impedance (Max) (Zzt) 30 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 7 V
Operating Temperature -55°C ~ 150°C