Rohm Semiconductor VDZT2R22B
Part No.:
VDZT2R22B
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsVDZT2R22B.pdf
Description:
DIODE ZENER 22V 100MW VMD2
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
22 V
Tolerance:
±2%
Power - Max:
100 mW
Impedance (Max) (Zzt):
100 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
100 nA @ 17 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
VMD2
1. How to order VDZT2R22B on DeepFinds Electronics?
3. Are the VDZT2R22B price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VDZT2R22B?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of VDZT2R22B.
7.How to contact us to get technical supports, such as VDZT2R22B pin diagram, VDZT2R22B datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image VDZT2R22B
Part Number VDZT2R22B
Product Status Obsolete
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 22 V
Tolerance ±2%
Power - Max 100 mW
Impedance (Max) (Zzt) 100 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 17 V
Operating Temperature -55°C ~ 150°C