Rohm Semiconductor VDZT2R24B
Part No.:
VDZT2R24B
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsVDZT2R24B.pdf
Description:
DIODE ZENER 24V 100MW VMD2
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
24 V
Tolerance:
±2%
Power - Max:
100 mW
Impedance (Max) (Zzt):
120 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
100 nA @ 19 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
VMD2
1. How to order VDZT2R24B on DeepFinds Electronics?
3. Are the VDZT2R24B price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VDZT2R24B?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of VDZT2R24B.
7.How to contact us to get technical supports, such as VDZT2R24B pin diagram, VDZT2R24B datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image VDZT2R24B
Part Number VDZT2R24B
Product Status Obsolete
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 24 V
Tolerance ±2%
Power - Max 100 mW
Impedance (Max) (Zzt) 120 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 19 V
Operating Temperature -55°C ~ 150°C