STMicroelectronics VIPERGAN65TR
Part No.:
VIPERGAN65TR
Manufacturer:
STMicroelectronics
Category:
AC DC Converters, Offline Switches
Package:
16-VFQFN, 15 Leads, Exposed Pad
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsVIPERGAN65TR.pdf
Description:
ADVANCED QUASI-RESONANT OFFLINE
Manufacturer:
STMicroelectronics
Series:
Package/Case:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Output Isolation:
Isolated
Internal Switch(s):
Yes
Voltage - Breakdown:
650V
Topology:
Flyback, Secondary Side SR
Voltage - Start Up:
15 V
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
9V ~ 23V
Duty Cycle:
50%
Frequency - Switching:
Power (Watts):
65 W
Fault Protection:
Current Limiting, Over Temperature, UVLO
Control Features:
Soft Start
Operating Temperature:
-40°C ~ 150°C (TJ)
Grade:
Qualification:
Supplier Device Package:
16-QFN (5x6)
Mounting Type:
Surface Mount
1. How to order VIPERGAN65TR on DeepFinds Electronics?
3. Are the VIPERGAN65TR price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VIPERGAN65TR?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of VIPERGAN65TR.
Image VIPERGAN65TR
Part Number VIPERGAN65TR
Manufacturer STMicroelectronics
Series -
Package/Case 16-VFQFN, 15 Leads, Exposed Pad
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Output Isolation Isolated
Internal Switch(s) Yes
Voltage - Breakdown 650V
Topology Flyback, Secondary Side SR
Voltage - Start Up 15 V
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 9V ~ 23V
Duty Cycle 50%
Frequency - Switching -
Power (Watts) 65 W
Fault Protection Current Limiting, Over Temperature, UVLO
Control Features Soft Start
Operating Temperature -40°C ~ 150°C (TJ)