STMicroelectronics VN31SP13TR
Part No.:
VN31SP13TR
Manufacturer:
STMicroelectronics
Category:
Power Distribution Switches, Load Drivers
Package:
PowerSO-10 Exposed Bottom Pad
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsVN31SP13TR.pdf
Description:
IC PWR DRIVER N-CHAN 1:1 PWRSO10
Manufacturer:
STMicroelectronics
Package/Case:
PowerSO-10 Exposed Bottom Pad
Series:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Switch Type:
General Purpose
Number of Outputs:
1
Ratio - Input:Output:
1:1
Output Configuration:
High Side
Output Type:
N-Channel
Interface:
On/Off
Voltage - Load:
5.5V ~ 26V
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
Not Required
Current - Output (Max):
31A
Rds On (Typ):
30mOhm (Max)
Input Type:
Non-Inverting
Features:
Status Flag
Fault Protection:
Open Load Detect, Over Temperature
Operating Temperature:
-40°C ~ 150°C (TJ)
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
10-PowerSO
1. How to order VN31SP13TR on DeepFinds Electronics?
3. Are the VN31SP13TR price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VN31SP13TR?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of VN31SP13TR.
7.How to contact us to get technical supports, such as VN31SP13TR pin diagram, VN31SP13TR datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image VN31SP13TR
Part Number VN31SP13TR
Manufacturer STMicroelectronics
Package/Case PowerSO-10 Exposed Bottom Pad
Series -
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Switch Type General Purpose
Number of Outputs 1
Ratio - Input:Output 1:1
Output Configuration High Side
Output Type N-Channel
Interface On/Off
Voltage - Load 5.5V ~ 26V
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) Not Required
Current - Output (Max) 31A
Rds On (Typ) 30mOhm (Max)
Input Type Non-Inverting
Features Status Flag
Fault Protection Open Load Detect, Over Temperature
Operating Temperature -40°C ~ 150°C (TJ)