Vishay Siliconix VQ3001P-E3
Part No.:
VQ3001P-E3
Manufacturer:
Vishay Siliconix
Category:
FET, MOSFET Arrays
Package:
Description:
MOSFET 2N/2P-CH 30V 0.85A
Manufacturer:
Vishay Siliconix
Series:
Package/Case:
Packaging:
Tube
Product Status:
Obsolete
Technology:
MOSFET (Metal Oxide)
Configuration:
2 N and 2 P-Channel
FET Feature:
Drain to Source Voltage (Vdss):
30V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C:
850mA, 600mA
Rds On (Max) @ Id, Vgs:
1Ohm @ 1A, 12V
Vgs(th) (Max) @ Id:
2.5V @ 1mA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs:
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds:
110pF @ 15V, 150pF @ 15V
Power - Max:
2W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Supplier Device Package:
1. How to order VQ3001P-E3 on DeepFinds Electronics?
3. Are the VQ3001P-E3 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VQ3001P-E3?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of VQ3001P-E3.
7.How to contact us to get technical supports, such as VQ3001P-E3 pin diagram, VQ3001P-E3 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image VQ3001P-E3
Part Number VQ3001P-E3
Manufacturer Vishay Siliconix
Series -
Package/Case -
Packaging Tube
Product Status Obsolete
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Configuration 2 N and 2 P-Channel
FET Feature -
Drain to Source Voltage (Vdss) 30V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 850mA, 600mA
Rds On (Max) @ Id, Vgs 1Ohm @ 1A, 12V
Vgs(th) (Max) @ Id 2.5V @ 1mA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs -
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 110pF @ 15V, 150pF @ 15V
Power - Max 2W
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)