Virtium LLC VSFB18PC032G-100
Part No.:
VSFB18PC032G-100
Description:
SSD 32B 1.8" SLC SATA III
Series:
StorFly® 18
Memory Size:
32B
Memory Type:
Solid State Drive (SSD) FLASH - NAND (SLC)
Form Factor:
1.8"
Speed - Read:
370MB/s
Speed - Write:
280MB/s
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C
Weight:
Size / Dimension:
78.25mm x 54.00mm x 5.00mm
1. How to order VSFB18PC032G-100 on DeepFinds Electronics?
3. Are the VSFB18PC032G-100 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VSFB18PC032G-100?
Image VSFB18PC032G-100
Part Number VSFB18PC032G-100
Manufacturer Virtium LLC
Series StorFly® 18
Packaging Tray
Product Status Active
Memory Size 32B
Memory Type Solid State Drive (SSD) FLASH - NAND (SLC)
Form Factor 1.8"
Speed - Read 370MB/s
Speed - Write 280MB/s
Current - Max -
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
Weight -
Size / Dimension 78.25mm x 54.00mm x 5.00mm