Virtium LLC VSFB25CC960G-151
Part No.:
VSFB25CC960G-151
Description:
SSD 960GB 2.5" MLC SATA III 5V
Series:
StorFly® 25
Memory Size:
960GB
Memory Type:
Solid State Drive (SSD) FLASH - NAND (MLC)
Form Factor:
2.5"
Voltage - Supply:
5V
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C
Weight:
Size / Dimension:
100.50mm x 69.85mm x 5.00mm
1. How to order VSFB25CC960G-151 on DeepFinds Electronics?
3. Are the VSFB25CC960G-151 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VSFB25CC960G-151?
Image VSFB25CC960G-151
Part Number VSFB25CC960G-151
Manufacturer Virtium LLC
Series StorFly® 25
Packaging Tray
Product Status Active
Memory Size 960GB
Memory Type Solid State Drive (SSD) FLASH - NAND (MLC)
Form Factor 2.5"
Speed - Read -
Speed - Write -
Voltage - Supply 5V
Type SATA III
Current - Max -
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
Weight -
Size / Dimension 100.50mm x 69.85mm x 5.00mm