IXYS VWM350-0075P
Part No.:
VWM350-0075P
Manufacturer:
IXYS
Category:
FET, MOSFET Arrays
Package:
V2-PAK
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsVWM350-0075P.pdf
Description:
MOSFET 6N-CH 75V 340A V2-PAK
Manufacturer:
IXYS
Series:
Package/Case:
V2-PAK
Packaging:
Box
Product Status:
Obsolete
Technology:
MOSFET (Metal Oxide)
Configuration:
6 N-Channel (3-Phase Bridge)
FET Feature:
Drain to Source Voltage (Vdss):
75V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C:
340A
Rds On (Max) @ Id, Vgs:
3.3mOhm @ 250A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id:
4V @ 2mA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs:
450nC @ 10V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds:
Power - Max:
Operating Temperature:
-40°C ~ 175°C (TJ)
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Chassis Mount
Supplier Device Package:
1. How to order VWM350-0075P on DeepFinds Electronics?
3. Are the VWM350-0075P price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VWM350-0075P?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of VWM350-0075P.
Image VWM350-0075P
Part Number VWM350-0075P
Manufacturer IXYS
Series -
Package/Case V2-PAK
Packaging Box
Product Status Obsolete
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Configuration 6 N-Channel (3-Phase Bridge)
FET Feature -
Drain to Source Voltage (Vdss) 75V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 340A
Rds On (Max) @ Id, Vgs 3.3mOhm @ 250A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id 4V @ 2mA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 450nC @ 10V
Power - Max -
Operating Temperature -40°C ~ 175°C (TJ)