WAVEPIA.,Co.Ltd WP48007025
Part No.:
WP48007025
Manufacturer:
WAVEPIA.,Co.Ltd
Category:
Single FETs, MOSFETs
Package:
Die
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsWP48007025.pdf
Description:
RF MOSFET GAN HEMT 48V DIE
Manufacturer:
WAVEPIA.,Co.Ltd
Series:
Package/Case:
Die
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Technology:
GaN HEMT
Configuration:
Frequency:
8GHz
Gain:
12dB
Voltage - Test:
48 V
Current Rating (Amps):
800mA
Noise Figure:
Current - Test:
250 mA
Power - Output:
30W
Voltage - Rated:
48 V
Supplier Device Package:
1. How to order WP48007025 on DeepFinds Electronics?
3. Are the WP48007025 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of WP48007025?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of WP48007025.
7.How to contact us to get technical supports, such as WP48007025 pin diagram, WP48007025 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image WP48007025
Part Number WP48007025
Manufacturer WAVEPIA.,Co.Ltd
Series -
Package/Case Die
Packaging Box
Product Status Active
Technology GaN HEMT
Configuration -
Frequency 8GHz
Gain 12dB
Voltage - Test 48 V
Current Rating (Amps) 800mA
Noise Figure -
Current - Test 250 mA
Power - Output 30W
Voltage - Rated 48 V