Renesas Electronics Corporation XLH538006.140000X
Part No.:
XLH538006.140000X
Manufacturer:
Renesas Electronics Corporation
Category:
Oscillators
Package:
6-SMD, No Lead
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsXLH538006.140000X.pdf
Description:
XTAL OSC XO 6.1400MHZ HCMOS SMD
Manufacturer:
Series:
XPRESSO™ FXO-HC53
Package/Case:
6-SMD, No Lead
Packaging:
Strip
Product Status:
Active
Base Resonator:
Crystal
Type:
XO (Standard)
Frequency:
6.14 MHz
Function:
Enable/Disable
Output:
HCMOS
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±20ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
32mA
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension:
0.203" L x 0.132" W (5.15mm x 3.35mm)
Height - Seated (Max):
0.055" (1.40mm)
1. How to order XLH538006.140000X on DeepFinds Electronics?
3. Are the XLH538006.140000X price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of XLH538006.140000X?
Image XLH538006.489550X XLH538006.140000X
Part Number XLH538006.489550X XLH538006.140000X
Manufacturer Renesas Electronics Corporation Renesas Electronics Corporation
Package/Case 6-SMD, No Lead 6-SMD, No Lead
Packaging Strip Strip
Product Status Active Active
Base Resonator Crystal Crystal
Type XO (Standard) XO (Standard)
Frequency 6.48955 MHz 6.14 MHz
Function Enable/Disable Enable/Disable
Output HCMOS HCMOS
Voltage - Supply 3.3V 3.3V
Frequency Stability ±20ppm ±20ppm
Absolute Pull Range (APR) - -
Operating Temperature -20°C ~ 70°C -20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth - -
Current - Supply (Max) 32mA 32mA
Ratings - -
Mounting Type Surface Mount Surface Mount
Supplier Device Package 4-VDFN (3.2x2.5) 4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension 0.203" L x 0.132" W (5.15mm x 3.35mm) 0.203" L x 0.132" W (5.15mm x 3.35mm)
Height - Seated (Max) 0.055" (1.40mm) 0.055" (1.40mm)