Renesas Electronics Corporation XLH73V012.352000X
Part No.:
XLH73V012.352000X
Manufacturer:
Renesas Electronics Corporation
Category:
Oscillators
Package:
6-SMD, No Lead
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsXLH73V012.352000X.pdf
Description:
XTAL OSC VCXO 12.3520MHZ HCMOS
Manufacturer:
Series:
XL
Package/Case:
6-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Base Resonator:
Crystal
Type:
VCXO
Frequency:
12.352 MHz
Function:
Enable/Disable
Output:
HCMOS
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
32mA
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.057" (1.45mm)
1. How to order XLH73V012.352000X on DeepFinds Electronics?
3. Are the XLH73V012.352000X price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of XLH73V012.352000X?
Image XLH73V012.288000X XLH73V012.352000X XLH73V012.288000I XLH73V012.000000I XLH73V012.280000I
Package/Case 6-SMD, No Lead 6-SMD, No Lead 6-SMD, No Lead 6-SMD, No Lead 6-SMD, No Lead
Packaging Strip Tape & Reel (TR) Strip Tape & Reel (TR) Strip
Product Status Active Active Active Active Active
Base Resonator Crystal Crystal Crystal Crystal Crystal
Type VCXO VCXO VCXO VCXO VCXO
Frequency 12.288 MHz 12.352 MHz 12.288 MHz 12 MHz 12.28 MHz
Function Enable/Disable Enable/Disable Enable/Disable Enable/Disable Enable/Disable
Output HCMOS HCMOS HCMOS HCMOS HCMOS
Voltage - Supply 3.3V 3.3V 3.3V 3.3V 3.3V
Frequency Stability - - - - -
Absolute Pull Range (APR) ±50ppm - ±50ppm - ±50ppm
Operating Temperature -20°C ~ 70°C -20°C ~ 70°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 32mA 32mA 32mA 32mA 32mA
Ratings - - - - -
Mounting Type Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Supplier Device Package 4-VDFN (3.2x2.5) - 4-VDFN (3.2x2.5) - 4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension 0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm) 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) 0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm) 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) 0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)
Height - Seated (Max) 0.055" (1.40mm) 0.057" (1.45mm) 0.055" (1.40mm) 0.057" (1.45mm) 0.055" (1.40mm)